JULIÉNAS 2011 - RÉMI & PAOLA BENON

Juliénas

Miluji vína z oblasti Beaujolais, mají své osobité kouzlo. To je i případ apelace Juliénas, která reprezentuje místní odrůdu Gamay. Víno je velmi svěží.

Toto víno je již vyprodáno
Podívejte se na další vína v našem sklepě

  • 10% automatická sleva pro předplatitele
  • Dodání do 5 pracovních dnů
  • V současné době vyprodáno

O VINAŘSTVÍ

Vinařství

Rémi Benon je vinař s bohatými znalostmi a zkušenostmi a také s opravdu pokorným přístupem k výrobě vína. Zatímco jeho vína jsou velmi expresivní a plná života.

DEGUSTAČNÍ POPIS

Vzhled

Barva vína je jiskrná s tmavě rubínovými až fialovými odstíny. Už vzhledově je plné svěžesti, budí pocit mladosti. Víno má dobrou koncentraci.

Vůně

Vůně nám potvrzuje vyspělost ročníku s tóny černého a červeného ovoce, třešní, malin, černého rybízu a borůvek. Při provzdušňování vína se začnou projevovat květinové vůně. Mineralita se dostavuje později jako důkaz kvalitní půdy. Obecně se vůně nese v jemném stylu.

Chuť

Víno je hladké a ovocné. Následně se projevují svěží a pikantní struktury. Je krásně vyvážené, plné, s pěknou strukturou a dobrou délkou. V závěru pocítíme tóny fialek a lékořice.

SNOUBENÍ

Snoubení s jídlem

Skvěle doprovodí uzené maso, klobásky chipolatas, kachní prsa se šťávou z černého rybízu, pečené křepelky na hroznovém víně, grilované vepřové na rozmarýnu nebo sýr Saint-Félicien a Saint-Marcellin.

Servírování

Doporučujeme lahev otevřít nejméně půl hodiny před podáváním vychlazenou na 15°C.