Jak na degustaci vína?

Pijete rádi víno, ale chtěli byste poradit, jak si ho správně vychutnat? Balíček vín Dvě Deci je pro vás v tomto případě ideální - degustací našich vín totiž pravidelně provází špičkový sommelier Jean Michel Deluc, který se s vámi velice rád, s úsměvem a francouzským šarmem, podělí o své bohaté zkušenosti. Jaké jsou jeho tipy k základům správné degustace?

 

 

Příjemné prostředí degustace je základ

Chcete-li si degustaci vychutnat naplno, musíte ji prožít v příjemném prostředí! I když to vypadá jako samozřejmost, vyberte si hlavně světlou místnost, pokud možno s přirozeným osvětlením, kde panuje klidná a příjemná atmosféra. Atmosféru můžete také navodit tlumenou hudbou.

Určitě se vyhněte prostředí s výraznými pachy. Mohlo by to způsobit, že plně nevychutnáte aroma vín. Také žádné cigarety ani káva, s tím musíte skončit minimálně půl hodiny před ochutnávkou, pokud vám mají všechny smysly pracovat naplno a nechcete o nic přijít.

 

Hlavní hvězdou degustace jste vy

Na vhodném prostředí jsme se tedy shodli. Ale hlavní postavou ochutnávky jste vy! Nezapomínejte tedy, že některé věci závisejí především na vás. Degustovat by se mělo ve vhodnou chvíli, nejlépe dopoledne. V tuto dobu je smyslové vnímání nejostřejší. Důležité je také pořadí vzorků. Začíná se bílým vínem, pak přejdete na růžové, dále na červené a na závěr se ochutnává sladké a likérové víno.

 

 

Degustace vín s Dvě Deci

Pohodlně se usaďte do svých pohovek, otevřte si jednu ze dvou lahví, které jste obdrželi v rámci svého Tekutého předplatného a nechte se degustací osobně provést naším sympatickým Jeanem Michelem Delucem. Tyto videodegustace můžete sledovat v originálním francouzském znění s českými titulkami na našem YouTube kanálu či přímo v sekci Víno měsíce. Každý měsíc natáčíme nová aktuální videa!

Ještě nejste naším předplatilem? Nevadí, neváhejte a přidejte se k nám, objevování světa vín je ve společnosti Dvě Deci zábava!Objednat
tekuté předplatné